Prinsjesdag 2024
Prinsjesdag 2024
Bijna 1700 bloemstengels uit Deventer. Die stonden verspreid over de Koninklijke Schouwburg in Den Haag, waar koning Willem-Alexander de troonrede hield. In totaal maakten we twaalf bloemstukken met daarin de 1700 bloemstelen verwerkt.
We hebben gekozen voor seizoens bloemen die voorkomen in de Nederlandse tuinen. Het is klassiek maar ook eigentijds! Elk project die we mogen doen is mooi en uniek, maar de bloemen verzorgen voor Prinsjesdag is wel de ultieme kroon op ons werk. Het hergebruiken van de bloemen is ieder jaar een belangrijke voorwaarde die wordt gesteld.
De woensdag na Prinsjesdag was het donker en stil in de Deventer binnenstad, om 06.00 uur. Op het Grote Kerkhof branden onze autolampen, zodat we konden zien wat we deden. Een bankje en een prullenbak veranderen langzaam in een uitbarsting van kleuren en geuren. Hier konden de inwoners een bloem “plukken” en zo thuis genieten van de bloemen die stonden te stralen op Prinsjesdag naast de koning! Zie hier het volledige artikel in de Stentor